Leden v ŠD

Docházka žáků do školy, tedy i do družinky, pokračuje v omezeném režimu. V menším počtu sice máme více prostoru pro tvoření a řádění, ale naši kamarádi nám chybí. Posíláme jim tedy moc pozdravů a těšíme se, až se budeme moci všichni zase hrát společně.

Přípravná třída

My nejmenší nejen krásně tvoříme, ale také stavíme a skládáme. Pokud chcete vidět víc, nakoukněte do naší galerie ZDE.

Zima v pohádkách, to je název projektu, který nás zaměstnával po celý leden. Navázali jsme tak na projekt z minulého měsíce a přečetli jsme si dvě pohádky H. Ch. Andersena Sněhová královna a Sněhulák. Obě se odehrávají v mrazivé zasněžené zimě, což nám skvěle navodilo atmosféru. Příběhy plné fantazie, hrdinství, lásky a různých poselství nás inspirovaly k mnoha činnostem, zejména výtvarným. Na motivy pohádky Sněhová královna jsme vytvořili z ilustrací k příběhu společně koláž. Pohádka Sněhulák nás inspirovala k vytvoření portrétu velkého sněhuláka, který vznikl slepením 36 částí omalovánky. Další pohádka, která nás provází zimním obdobím, je Vančurův Kubula a Kuba Kubikula, jehož hrdinové nás vždy skvěle pobaví a rozesmějí.

V lednu si děti vyrobily kalendář, každou stranu si nápaditě vyzdobily. Současně jsme si připomněli, jaké máme jednotlivé měsíce v roce a jaká roční období. V lednu jsme měli štěstí i na trochu sněhu tak jsme si ho na školní zahradě užili.

Nový kalendářní rok 2021 začal bohužel ve znamení roušek, s jejichž nošením však děti 2. B třídy již nemají žádné problémy. Trochu nepohodlí při hrách a pohybu s rouškami však přineslo dětem jednu přednost - v méně početném oddělení, bez žáků třetích tříd mají děti větší prostor k provozování všech svých aktivit.

V lednu byl výchovně vzdělávací program 3. oddělení ŠD zaměřen na téma Zima a zimní sporty. Děti kreslily obrázky lyžařů, hokejistů a krasobruslařů a stříhaly sněhové vločky z papíru. Během výtvarné a pracovní činnosti si všichni povídali o svých zážitcích z pobytů na sněhu a nezapomínalo se ani na hádanky o horách a pohořích v ČR.

V měsíci lednu se nás moc nesešlo. Oslavili jsme svátek výrobou tříkrálové koruny, vytvořili krasné sněhuláčky a spoustu dalších věcí. Zařádili jsme si i na bobech. Víc o naší činnosti můžete vidět ve školní galerii ZDE.

Po Vánocích jsme se sešli opět v omezeném počtu v našem oddělení školní družiny, ale i tak jsme si užili spoustu zábavy. Na začátku měsíce jsme si navzájem pověděli, co jsme našli pod vánočním stromečkem a sdělili si zážitky z prázdnin. Děti také tvořily různé výtvory z papíru, kreslily obrázky a stavěly z dřevěných kostek. Hodně si také oblíbily dřevěnou autodráhu. Společně se těšíme na další dny a zážitky ve školní družině.